MUDr. Peter Beránek se narodil v Hradci Králové v roce 1949 a vyrůstal jako dítě ve Špindlerově Mlýně. Maturitu udělal v Hradci Králové a vystudoval stomatologii na plzeňské fakultě Karlovy Univerzity. V roce 1975 utekl do západního Berlína. Od roku 1982 do roku 2016 pracoval jako zubař v Kostnici. V roce 2018 se přestěhoval do Švýcarska. Je ženatý, má čtyři děti a 8 vnoučat. Máte-li jakékoliv dotazy, připomínky nebo chcete diskutovat, pište prosím na email: drberanek@hotmail.com

Proč jsem napsal tuto knížku?

Když soudružka Wagenknecht představovala v televizi její knihu „Svoboda místo kapitalismu“ nemohl jsem mlčet.

Žil jsem do roku 1975 v Československu a socialisticky systém prokouknul. V zapadni Evropě a ve všech demokratických státech na světě jsem kapitalismus, svobodny trh, nenasel. Jenom různé formy Socialismu keynesiánského, kde přerozdělovači cizích peněz, lepe než vy sám vědí, co je pro vás dobré a co ne. Přemýšlel jsem, jak mohou, lide pospolu žít v míru, úctě jeden k druhému, bez nenásilí, dobrovolně, fair play, v blahobytu a lásce. Problém jsem studoval historicky, psychologicky, sociologicky a ekonomicky. Do dnes jsem dosel k závěru, že taková společnost může existovat jenom v 100% ochraně osobní svobody = odpovědnosti a svobodném trhu, do kterého nikdo nezasahuje. Jakákoliv regulace trhu, způsobí jeho nefungovaní. Stavím na vědomostech našich předků nebo žijících vědců. Dva aspekty jsem nikde jinde nenasel: Tvrdím, že vývoj civilisace homo sapiens je úzce spojen s konzervací (potravin, myšlenek, obrazu etc.) mobilitou a komunikaci. Druhy aspekt je rozlišovaní lidi na dospělé a nedospělé ne objektivním věkem, nýbrž chováním.   Bez blahobytu pro všechny nebudeme mít mír. A blahobyt pro všechny je možný jenom na svobodném trhu, který se sám reguluje pomoci poptávky a nabídky mezi dospělými lidmi. Funguje jenom mezi dospělými, kteří na sebe berou odpovědnost a také odpovědně jednají. Není monopolu a hlavně monopolu státních peněz, který již od začátku 20. Století obyvatelstvo pravidelně ruinuje. Monopol státních peněz, ruku v ruce s keynesiánským socialismem, dělají dluhy z bezcenných státních papírových peněz, kterými alimentuji jejich blahobytný, regulovaný socialismus. Snažím se čtenáře mobilizovat, aby zapnul zdravý selsky rozum, sebevzdělával se a nevěřil pohádkám keynesiánských politiku.

V roce 2009, když kancléřka Merkl obyvatelstvo uklidnila a zabránila run na banky tím, že prohlásila, že vše zreguluje a každému obyvateli garantuje 100% ochranu jeho úspor, mě napadl aforismus.

Když se politici pokoušejí regulováním vytvořit na zemi ráj, bude výsledkem peklo!


1) Na koho a na co bychom si měli dát pozor?

Život je jediná nejistota a musíte dávat pozor na všechno. Když například pochopíte, že každá pojišťovna vám ukradne kousek svobody = odpovědnosti a že ji nepotřebujete, když si v životě dáváte pozor, můžete hodně ušetřit. Žít vědomě. Stranit se spasitelů, kteří mají absolutní pravdu a zaručené recepty. Spolehnout se na zdravý selský rozum. Vzdělávat se. Nebezpeční jsou přerozdělovači cizích peněz všude na zemi. Tvrdí, že vědí lépe než vy sami, co je pro vás dobré a co ne. Plundrují země monopolem státních peněz, který zneužívají k dělaní dluhu tím, že vydávají státní obligace. Vyvlastňují obyvatelstvo průběžně daněmi a inflací. Dluhy musí lidé na konci zaplatit, protože jsou stát, a skončí tudíž v bídě.

2) Proč to dělají a jaký mají cil?

Je to smutné, ale odpověď je primitivni. Omlouvám se za jazyk, ale aby si žili jako prasata v žitě. Opojeni mocí a penězi.  Cílem je, systém egoisticky zneužívat ve vlastní prospěch. Rádoby sociální politici a s nimi spojené kartely a subvencovaní kamarádi směrují zisky do svých kapes pomocí monopolu státních peněz a snaží se o vytvořeni centrální vlády v Evropě, pomocí evropské centrální banky, ve spojených státech amerických pomocí FED. Tisknutím bezcenných papírových peněz nafukují množství peněz v oběhu a současně využívají privilegií vydavatele peněz. Jako první mají menší inflaci než ti, kteří dostanou peníze později. Čím je konec systému viditelnější, o to více usilují o centralizaci jak v politickém, tak finančním systému. Centrální evropská vláda, jednotný daňový a finanční systém. Jenže kosmické zákony jsou silnější a systém musí zkolabovat. Bohužel oni se o sebe a kamarády včas postarali a odnese to jenom nevinné obyvatelstvo. Vlastně proč nevinné? Sami si je zvolili. Každá země má takovou vládu a prezidenta, jakého si zvolili. Nebo ne?

3) Co máme dělat?

Ubírejte se životem vědomě, žijte teď a ne s myslí v minulosti nebo budoucnosti. Z minulosti se můžete poučit a budoucnost nikdo nezná. Každá naděje nebo přání je zárodek zklamaní, protože skutečnost bude jiná. Jděte do sebe, analyzujte se. Zbavte se strachu ze smrti. Zvědomněte každý čin, který uděláte, protože za něj nesete odpovědnost. Nevím, který moudrý člověk napsal:

Dávej pozor na své myšlenky,
neboť se stanou slovy.

Dávej pozor na svá slova,
neboť se stanou činy.

Dávej pozor na své činy,
neboť se stanou zvykem.

Dávej pozor na své zvyky,
neboť se stanou tvým charakterem.

Dávej pozor na svůj charakter,
neboť on se stane tvým osudem.

Staňte se dospělým, ne podle věku, ale podle chování.  Přepólujte nedospělé vlastnosti (raději dávejte než berte, buďte velkorysí, přející než závstiví, vytlačte láskou nenávist atd…)  Buďte nezávislí – na nikom a na ničem.

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.